Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 13.12.2017


Katalog stron


Wiadomości, artykuły, informacje prasowe:

<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | > | >>
Nowoczesna technologia w edukacyjnych grach Move&PlayNa początku października br. na stronie www.energizerplay.com wystartowała platforma Move&Play z grami edukacyjno-ruchowymi dla dzieci. Platforma oparta jest na idei rozszerzonej rzeczywistości, gdzie gracz steruje ruchami swojego ciała.

Niemal co dziesiąty Polak uważa, że nie warto studiować, 16 procent nie ma zdania na ten temat, a zdecydowana większość respondentów (aż 76 proc.) jest zdania, że warto podjąć studia.

Branża fałszywych programów antywirusowych ma się całkiem nieźle. Niestety.Pomimo ogólnego spadku liczby nowych szkodliwych programów antywirusowych (tzw. Rogue AV), cyberprzestępcy ciągle upatrują w tym procederze źródło korzyści materialnych i liczą na naiwność użytkowników.

Jak zmniejszyć korki w mieście?Jak działa system Bus Rapid Transit? Z czego słynie Kurytyba? Czy wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów rozładują korki w mieście? Na dwudniowej konferencji „Logistyka Miejska” 130 osób z 17 kół naukowych badało zjawisko korkowania się miasta.

Zainwestuj w rozwój swoich kwalifikacjiPolitechnika Warszawska przedłuża czas rekrutacji na 6 kierunków studiów podyplomowych. Można na nie jeszcze składać aplikacje do końca października. Warto postawić na swój rozwój.

Po Międzynarodowej Konferencji EURO-TRANS i Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, już w listopadzie czeka nas pierwsza edycja „Kongresu Kolejowego”. Grupa Track Tec została jego strategicznym partnerem.

Studenci pomagają zarządzać przedsiębiorstwamiStudenci Politechniki Białostockiej usprawniają zarządzanie białostockiego Promotechu. Takie są efekty współpracy przedsiębiorstwa z kołem naukowym „Formacja”.

Co najmniej 34% szkodliwego oprogramowania dla Androida kradnie daneDruga połowa 2011 roku okazała się okresem wzmożonej aktywności cyberprzestępców, którzy coraz intensywniej szukali możliwości oszukania użytkowników urządzeń mobilnych.

Eksperci z Kaspersky Lab nadal badają nowy szkodliwy program Duqu posiadający pewne cechy wspólne z niesławnym robakiem Stuxnet, który atakował instalacje przemysłowe w Iranie.

Film Sea Rex zdobywcą Oskara filmowego Wildlife!„Sea Rex 3D” – koprodukcja IMAX® i 3D Entertainment Distribution – triumfował podczas festiwalu Hole Wildlife Jackson Film Festival 2011! Tytuł zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Program Nauk o Ziemi! Film można oglądać w kinach IMAX® na całym świecie.

<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | > | >>

Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog