Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 13.12.2017


Katalog stron


Wirtualne światy z i3D na ŚLUM w Katowicach.
data: 30.11.2011 / i3D

Wirtualne światy z i3D na ŚLUM w Katowicach.Specjalizująca się w technologii wirtualnej rzeczywistości firma i3D wkracza na Śląski Uniwersytet Medyczny. Projekt eFizjologia, nad którym firma pracowała intensywnie w okresie ostatnich dwóch lat wszedł w etap komercjalizacji.

W toku postepowania o udzielenie zamówienia na dostawę i montaż sprzętu komputerowego, audiowizualnego oraz dostawę i usługę wdrożenia oprogramowania komputerowego dla Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (ŚlUM), oferta i3D okazała się najkorzystniejsza. Spółka odpowiadać będzie za realizację dwóch zadań: 1. Dostarczenie sprzętu komputerowego oraz audiowizualnego 2. Dostarczenie oraz wdrożenie oprogramowania komputerowego do dydaktyki stereoskopowej dotyczącego wybranych doświadczeń wykonywanych w czasie nauki na kierunkach medycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Łączna wartość zamówienia wynosi 1.216.353,00 zł. Projekt będzie realizowany w I kwartale 2012 roku.

- Z powodu wycofania z programów nauczania eksperymentów na zwierzętach, które w doskonały sposób unaoczniały studentom medycyny i innych nauk biologicznych istnienie podstawowych reakcji, odruchów i zależności fizjologicznych, pomagając im w dalszej praktyce zawodowej, pojawiła się potrzeba stworzenia wirtualnych doświadczeń, które mogłyby je zastąpić.” – mówi Jacek Jędrzejowski, Prezes i współzałożyciel i3D. - Dlatego opracowaliśmy zestaw interaktywnych doświadczeń na zwierzętach, dzięki którym student może samodzielnie wykonać eksperyment na wirtualnej żabie, szczurze lub króliku, nie krzywdząc żywych zwierząt, a jednocześnie mając poczucie uczestnictwa w danej procedurze, ucząc się na własnych błędach i mogąc wielokrotnie powtarzać dane czynności. Prezentacje interaktywne są trójwymiarowe, więc dzięki zastosowaniu specjalnych okularów mamy wrażenie głębi obrazu i realności wykonywanych czynności.

Zestawy ćwiczeń opracowane przez specjalistów z i3D obejmują badania układu nerwowego, mięśniowego, sercowo-naczyniowego, jak również obserwacje reakcji organizmu na podawanie wielu różnych substancji. Na przykład wykonując wirtualne eksperymenty na sercu badamy wpływ temperatury, adrenaliny, acetylocholiny, jonów potasu i wapnia, stymulacji nerwu błędnego jak i obciążenia wstępnego i następczego na pracę serca, a eksperyment na króliku daje nam możliwość obserwacji zmian ciśnienia, częstości oddechów i częstości akcji serca pod wpływem czynników takich jak adrenalina, acetylocholina, zamknięcie naczyń nerkowych, podanie par amoniaku, przecięcie i stymulacja nerwów błędnych.

Eksperymenty na wirtualnych zwierzętach to aplikacja, która może mieć swoich odbiorców nie tylko w Polsce, ale również we wszystkich światowych placówkach szkolących adeptów medycyny czy weterynarii. Dlatego kontrakt z renomowaną uczelnią, jaką niewątpliwie jest Śląski Uniwersytet Medyczny, traktujemy jako bardzo dobry początek oraz referencję do dalszej ekspansji projektu na cały świat – dodaje Jacek Jędrzejowski.

Firma i3D planuje rozwijanie bazy doświadczeń z zakresu nauk biologicznych, jak również opracowanie całkiem nowych prezentacji, pomocnych w kształceniu nie tylko studentów nauk medycznych, weterynarii i biologii, lecz także uczniów liceów, młodych lekarzy praktyków, specjalistów i naukowców.

Firma i3D jest liderem w branży nowych technologii w obszarze interaktywnej grafiki 3D. Powstała w 2007 roku. Na stałe współpracuje z takimi firmami jak Saudi Aramco, Boeing, Exxon Mobil. Spółka i3D oferuje najnowocześniejsze na skalę światową kompleksowe rozwiązania aplikacyjne i sprzętowe, które umożliwiają pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu umożliwia m.in. znaczące przyśpieszenie procesu projektowania i weryfikacji konstrukcji, a także testowanie i sprawdzenie funkcjonalności modelowanych obiektów. Dzięki tym rozwiązaniom odbiorca zyskuje nowoczesne i skuteczne narzędzie do przeprowadzania szkoleń, prezentacji czy wystaw. Proponowane przez Spółkę rozwiązania wykorzystywane są również w Internecie jako narzędzia wspomagające działanie lokalizatorów czy konfiguratorów internetowych. Technologia ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Do najważniejszych należą: sprzedaż, marketing i reklama, edukacja, projektowanie i wzornictwo przemysłowe, planowanie i optymalizacja, kultura i oświata czy rozrywka. www.i3d.pl

i3D

i3D
ul. Konarskiego 18C
44-100 Gliwice
http://www.i3d.pl

Monteiro
http://www.monteiro.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog