Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 13.12.2017


Katalog stron


Scopus-Perspektywy Award przepustką do kariery
data: 30.11.2011 / Elsevier B.V.

Scopus-Perspektywy Award przepustką do kariery23 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala wieńcząca czwartą edycję prestiżowego konkursu dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców SCOPUS - Perspektywy Young Researcher Award.

Nagrodę pieniężną, ufundowaną przez wydawnictwo naukowe Elsevier, laureaci konkursu mogą przeznaczyć na sfinansowanie udziału w zagranicznej konferencji naukowej, która daje szansę polskim uczonym zaistnieć w międzynarodowym środowisku naukowym.

„Konkurs SCOPUS - Perspektywy Young Researcher Award organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz wydawnictwo Elsevier cieszy się ogromną popularnością i prestiżem. Jakość ocenianego dorobku naukowego jest w Polsce na coraz wyższym poziomie. Doświadczenie z poprzednich edycji pokazuje, że samo uczestnictwo w konkursie w dużej mierze przekłada się na dalszy rozwój polskich naukowców” – komentuje Agata Jabłonka, Customer Development Manager z wydawnictwa Elsevier.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 300 osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat, zaś nominacje otrzymało 10.
Jury konkursu, w skład którego weszli prof. dr hab. inż. Bogusław Smólski (b. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, b. rektor Wojskowej Akademii Technicznej) – przewodniczący Jury, prof. dr hab. Tomasz Borecki (b. rektor SGGW, doradca Prezydenta RP, dyrektor Instytutu problemów Współczesnej Cywilizacji), prof. dr hab. Robert Hołyst (dyrektor Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk), a także prof. dr hab. med. Tadeusz Tołłoczko (członek ORL w Warszawie, b. rektor Akademii Medycznej w Warszawie, doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) doceniła dorobek naukowy trzech badaczy, którzy już teraz mogą poszczycić się publikacjami w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych.
Zwycięzcami konkursu zostali mgr inż. Elżbieta Jędrych z Politechniki Warszawskiej, dr Bartosz Kempisty z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i dr Marcin Gronowski z Instytutu Chemii Fizycznej PAN. W tym roku dominowały dziedziny chemia i fizyka, poziom wniosków i ich liczba były szczególnie wysokie.
Podczas uroczystości przemawiali prof. nadzw. dr hab. med Maciej Banach (Podsekretarz stanu do spraw nauki w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Waldemar Siwiński (Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”), prof. dr hab. Ryszard J.Górecki (senator RP, wiceprezes PAN) oraz Charles Pallandt (dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Europę, Elsevier B.V.).

Więcej informacji o wydawnictwie Elsevier: www.elsevier.com
SciVerse Scopus (baza abstraktowo-bibliograficzna): www.info.sciverse.com/scopus
Elsevier
Elsevier to międzynarodowe wydawnictwo będące światowym liderem w publikacjach czasopism i książek naukowych. Firma współpracuje ze światowymi organizacjami naukowymi i wydaje rocznie ponad 2 tys. czasopism, włącznie z prestiżowymi Lancet i Cell oraz 20 tys. tytułów książek naukowych, włączając w to główne recenzje prac z Mosbiego i Saunders. Elektroniczne bazy wydawnictwa takie jak SciVerse Science Direct, SciVerse Scopus, Reaxys, MD Consult i Nursing Consult, poprawiają wydajność pracy naukowców oraz lekarzy, a SciVal Suite i MEDai’s Pinpoint Review pomagają instytutom naukowym i badawczym w dostarczaniu najlepszych rozwiązań z zachowaniem optymalnych kosztów. Wydawnictwo Elsevier z siedzibą w Amsterdamie, zatrudnia 7 000 pracowników na całym świecie. Firma jest częścią Reed Elsevier Group PLC, światowego lidera w dostarczaniu informacji. Współwłaścicielami wydawnictwa są firmy Reed Elsevier PLC oraz Reed Elsevier NV, notowane na giełdach w Amsterdamie, Londynie i Nowym Jorku.
SciVerse Scopus
Baza, w której można znaleźć całą literaturę badawczą, jest największą bazą wiarygodnych zasobów internetowychoraz abstraktów (streszczeń) artykułów i cytowań recenzowanych przez specjalistów literatury naukowej. SciVerse Scopus został zaprojektowany i rozwijany przez ponad 500 użytkowników i bibliotekarzy na całym świecie. Ta unikalna baza zawiera abstrakty (streszczenia) i bibliografię z ponad 18 tys. recenzowanych czasopism z ponad 5 tys. światowych wydawnictw, zapewniając szerokie zaplecze z wielu dziedzin nauki. Ponadto, SciVerse Scopus oferuje nie tylko informacje o cytowaniu artykułów mieszczących się w bazie ale także łączy się z witrynami internetowymi oraz patentami z głównych urzędów patentowych. Aplikacja jest przejrzysta i łatwa w użyciu. Korzystanie z niej jest intuicyjne i bezproblemowe. Bezpośrednie odsyłanie do linków z pełnotekstowymi artykułami, zasobów bibliotecznych i innych aplikacji, takich jak zarządzanie danymi bibliograficznymi, sprawia, że SciVerse Scopus jest szybszy, łatwiejszy i bardziej wszechstronny w użyciu, niż jakiekolwiek inne narzędzie.
Dodatkowe informacje: Daria Bojkowska; Media Metropolis; tel: 601 44 3320 e-mail: dbojkowska@mediametropolis.pl

Elsevier B.V.
Radarweg 29
Amsterdam 1043 NX
Tel: +31 20 485 3911
Fax: +31 20 485 2457
http://www.elsevier.com

Media Metropolis Sp. z o.o.
http://www.mediametropolis.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog