Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 13.12.2017


Katalog stron


Po pierwsze nie szkodzić - pomagamy dzieciom mądrze
data: 28.11.2011 / Fundacja Rosa

Po pierwsze nie szkodzić - pomagamy dzieciom mądrze„Po pierwsze nie szkodzić – pomagamy dzieciom mądrze” to tytuł I Konferencji Organizacji Pozarządowych z Dolnego Śląska, organizowanej przez Fundację Rosa we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Kołem Naukowym DPR Edukacja Krytyczna.

Odbędzie się ona 28 listopada w auli oraz salach Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Jana W. Dawida 1 we Wrocławiu.
Podczas konferencji poruszone zostaną różnego rodzaju zagadnienia związane z zagrożeniami na jakie narażone są dzieci we współczesnym świecie, a także metody zapobiegania ich następstwom. Uczestnicy konferencji zwrócą uwagę na różne formy pomocy udzielanej dzieciom i młodzieży w obszarach ochrony i bezpieczeństwa fizycznego oraz psychicznego dziecka, edukacji, zdrowia i kultury. – Naszym głównym celem, który zamierzamy osiągnąć w trakcie konferencji, jest przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz dialog organizacji pozarządowych z naukowcami oraz sobą nawzajem. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to do jeszcze efektywniejszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży – mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. – Dzięki wspólnemu działaniu możemy zrobić więcej i pomagać dzieciom mądrzej – dodaje.

Konferencja składać się będzie z trzech części: wykładów, posiedzenia tzw. „okrągłego stołu” (prezentacja organizacji) oraz warsztatów.
Cześć pierwsza składać się będzie z wykładów: „Psychologia i neuropsychologia w służbie dzieciom” dr Joanny Przesmyckiej-Kamińskiej oraz prof. dr hab. Anety Borkowskiej, „Nowoczesne strategie w pracy z trudną młodzieżą” dr Barbary Jeziorskiej, a także wykładu dr Piotra Kwiatkowskiego pt. „Młodzież i narkotyki …”. Po zakończeniu części wykładowej będzie można wziąć udział w dyskusji w ramach „okrągłego stołu”, moderowanej przez dr Kamilę Kamińską. W trakcie tego panelu zaprezentują się organizacje biorące aktywny udział w konferencji: Fundacja Rosa, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA z Głogowa, Stowarzyszenie Neuropsychologiczne „Pod Klonowym Liściem” z Wrocławia, Ośrodek Nowy Świat działający przy Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina” z Wrocławia, Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, wrocławska Fundacja Mamy Dziecko oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych z Legnicy.

Ostatnia część konferencji to warsztaty w czterech sekcjach tematycznych: „Ochrona i bezpieczeństwo dzieci”, „Edukacja dzieci”, „Zdrowie dziecka – rozwój – terapia”, „Kultura”. Mają one na celu zaprezentowanie metod oraz technik pracy stosowanych na co dzień przez organizacje zajmujące się działalnością na rzecz dzieci. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele organizacji zaprezentowanych podczas „okrągłego stołu”. Udział w warsztatach może wziąć każdy z zaproszonych gości oraz uczestników konferencji.


Fundacja Rosa
ul. Ruska 20/21, lok. 9
50-079 Wrocław
tel. 071 343 24 24
tel. 607 955 699
http://www.fundacjarosa.pl

PR time - Agencja Public Relations
http://www.prtime.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog