Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 13.12.2017


Katalog stron


Okna zawsze na końcu
data: 25.11.2011 / OBI Polska

Okna zawsze na końcuWykańczając mieszkanie na koniec stawiamy sobie zawsze pytanie „Co z oknami?” Moda w ich dekoracji zmienia się co roku, należy pamiętać, że firany, zasłony czy rolety chronią nas od słońca, to są również elementem wystroju mieszkania, jego zewnętrzną wizytówką.

Do nadania naszym oknom określonego charakteru służą przede wszystkim zasłony i firany.
W zależności od stylu i aranżacji naszego wnętrza wybieramy jasne, lekkie i delikatne tkaniny lub eleganckie adamaszki, ciężkie aksamity. Dla miłośników innowacji i wygody atrakcyjne są drewniane żaluzje i barwne rolety.

W nowoczesnej zabudowie lub wszechobecnych blokach z małymi oknami należy pamiętać o konieczności dostarczenia właściwej ilości światła do mieszkania, dlatego w takich przypadkach sprawdzą się delikatne koronki i zasłonki z lekkiego materiału.
Delikatne, wrażliwe na najmniejszy ruch powietrza, nadadzą wnętrzu elegancji i delikatności, zdobione kryształkami podkreślą wyrafinowany styl aranżacji. Długie, ciężkie zasłony nadadzą zaś pomieszczeniu oficjalnego charakteru.

Aby okno nabrało nowego, świeżego wyrazu wystarczy często niestandardowy sposób upięcia zasłon lub firan, bądź odpowiednio dobrana podwiązka.
Dla dopełnienia całości ważne są również karnisze, które w przypadku występowania z wyrazistymi, ozdobnymi zasłonami powinny być delikatne i nie rzucające się w oczy. W przypadku tkanin neutralnych, karnisz może być elementem ozdobnym, nadającym pomieszczeniu charakteru. W tym celu można wykorzystać dekoracyjne końcówki w różnorodnej kolorystyce.
Decydując się na odpowiedni wystrój naszych okien warto również zwrócić uwagę na ekologiczne rozwiązania i oszczędność energii.

Więcej informacji na temat zasłon, rolet czy firan można znaleźć w najnowszym numerze magazynu „Sztuka Dekoracji” dostępnym w sklepach OBI za symboliczną złotówkę (dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz fundacji Dziecięca fantazja) lub na stronie www.podlogi.obi.pl


OBI Polska
Al. Krakowska 102
02-180 Warszawa
http://www.obi.pl

Studio 2x2
http://www.studio2x2.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog