Wiedza i nauka - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 24.10.2017


Katalog stron


VUdŚ na Targach Ochrony Środowiska Poleko.
data: 21.11.2011 / Veolia Usługi dla Środowiska S.A.

VUdŚ na Targach Ochrony Środowiska Poleko.Innowacyjność w gospodarce odpadami - to hasło, z którym Veolia Usługi dla Środowiska zaprezentuje swoje doświadczenia i usługi na tegorocznych Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska Poleko, organizowanych w Poznaniu w dniach 22-25 listopada..

Obecność Veolii Usługi dla Środowiska na największych targach branżowych w naszej części Europy to już tradycja. Spółki grupy VUdŚ od lat prezentują swoje usługi, doświadczenia oraz kompetencje, za każdym razem akcentując inny aspekt nowoczesnej gospodarki odpadami. - W tym roku na stoisku podkreślamy innowacyjność stosowanych przez nas rozwiązań - mówi Iwona Krzyżowska, dyrektor ds. komunikacji w Veolia Usługi dla Środowiska. - Pokazanie nowoczesności naszej oferty jest szczególnie ważne teraz, na krótko przed wejściem w życie nowej ustawy o utrzymaniu czystości w gminach. To właśnie nowoczesne technologie Veolii, bogaty park maszynowy, kompleksowość usług oraz odpowiedzialne podejście do procesu zarządzania odpadami sprawiają, że spółki grupy są dobrymi partnerami dla klientów samorządowych i przemysłu. VUdŚ chce przekonać odwiedzających stoisko, że odpady to nie kłopot, ale cenne zasoby, które Veolia potrafi efektywnie wykorzystać. Idea ta, wcielana w życie na co dzień w spółkach grupy, doskonale współgra z tematem przewodnim targów Poleko: „Resource efficiency”.

Stoisko VUdŚ i SARPI zostało zaprojektowane tak, aby pokazać zwiedzającym przygotowanie spółek grupy do partnerstwa z samorządami oraz przemysłem po rychłym wejściu w życie noweli ustawy o porządku i czystości w gminach. Na stoisku znajdą się wielkoformatowe prezentacje przykładowych instalacji mogących stać się regionalnymi ośrodkami efektywnej gospodarki odpadami. Są to:
należąca do spółki Altvater Piła sortownia zmieszanych odpadów komunalnych w Kłodzie,
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie, mogący się pochwalić odzyskiem energetycznym odpadów,
powstający w Ekologicznym Centrum Utylizacji w Jaroszowie nowoczesny kompleks gospodarki odpadami z sortownią odpadów komunalnych i przemysłowych.

Źródłem wiedzy o VUdŚ będą obecni przez cały czas trwania targów przedstawiciele spółek. Dla klientów i partnerów firmy organizowane będzie 23 listopada uroczyste spotkanie, w którym udział weźmie prezes Veolia Usługi dla Środowiska Robert Sikora. Na stoisku zostaną ustawione kioski multimedialne z materiałami informacyjnymi oraz edukacyjnymi, zachęcające do udziału w atrakcyjnym wizualnie i merytorycznie quizie wiedzy o gospodarce odpadami oraz do obejrzenia multimedialnej prezentacji „Biocity”, która ukazuje złożoność wyzwań z punktu widzenia ochrony środowiska, jakie stawia przed człowiekiem życie we współczesnym, zurbanizowanym świecie. To ciekawe narzędzia służące edukacji ekologicznej, które zainteresują dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli i innych dorosłych. Przedstawiciele spółek Veolii Usługi dla Środowiska będą również brać udział w oficjalnych spotkaniach, konferencjach i seminariach na Poleko. Będą uczestnikami m.in. Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, a także w konferencji „Rola firm samorządowych i samorządów w kreowaniu systemu gospodarki odpadami w świetle nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”.

Odbywające się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko oraz towarzyszące im Targi Techniki Komunalnej Komtechnika są platformą spotkań specjalistów z branży ochrony środowiska, przedstawicieli samorządów oraz organizacji ekologicznych i branżowych. Tematem przewodnim 23. edycji targów POLEKO, wskazanym przez ministra środowiska, jest „Resource efficiency - efektywne wykorzystywanie zasobów.

Veolia Usługi dla Środowiska S.A.
ul. 17 Stycznia 45 B
02-146 Warszawa
tel. 22 331 91 62-64
fax 22 331 91 65
http:// www.veolia-es.pl

PR time - Agencja Public Relations
http://www.prtime.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Wiedza i nauka - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Wiedza i nauka - strona główna | Wiedza i nauka - wiadomości | katalog